Warning: get_current_user() has been disabled for security reasons in /home/duasureayet/public_html/wp-content/plugins/mycred/freemius/includes/class-fs-logger.php on line 89
Şehitler İçin Okunan Dua - Allah (c.c.) Şehadetlerini Kabul Eylesin

Şehitler İçin Okunan Dua – Allah (c.c.) Şehadetlerini Kabul Eylesin


0
Şehitler İçin Okunan Dua

Şehitler için okunan dua hangisidir? Evet şehit kime denir sorusunun cevabı Allah yolunda savaşan ve can veren kişilere şehit denilir.

Şehitlik Sevabı o kadar kıymetli ki Hz. Peygamber (s.a.v) “şehitlik makamı peygamberlikten sonraki en büyük makamdır” buyurarak şehit olmanın ecrini bildirmiştir. Bizlere düşen ise dualar etmektir. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından paylaşılan şehitler için okunan dua aşağıdadır.

Şehitler için Dua

Ey Bütün alemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’ım! Bizleri yoktan var ederek varlığından haberdar ettin. Sen sevgini kalbimize nakşettin ve bizleri rahmet ve merhametinle huzuruna kabul ettin! Sana nihayetsiz hamdü senalar olsun.

Hz. Adem’den itibaren alemlere rahmet, şahit, müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdiğin ve insanları dalaletten hidayete, zulmetten nura çıkarmak için ömürlerini seferber eden bütün Peygamberanı uzma ve rusulü kirama, bahusus güzel ahlakıyla insanlığa rehber kıldığın Peygamberimiz Muhammed Mustafa’ya aline, ashabına, etbaına, ehli beytine salatü selam tahıyyatü ikram olsun Allah’ım!

Ürpermeyen kalpten, yaşarmayan gözden, doymayan nefisten ve kabul olunmayan duadan sana sığınıyoruz. Nefislerimizin fena arzulardan, nefsi heveslerimizin peşinden gitmekten, şeytanların vesvese ve şerrinden sana sığınırız. Bizleri muhafaza et ve sevdiğin kullar zümresine dahil eyle.

Allah’ım! Gencecik bedenlerini vatan için siper eden, canlarını din, devlet ve millet uğrunda feda eden, istiklal ve istikbalimiz uğrunda ruhunu sana armağan eden şehitlerimizin hüznü ile sana yalvarıyoruz. Ellerimizi boş çevirme Allah’ım.

Vatan için, millet için, barış için, huzur için, din için, mukaddesat için, hürriyetimiz ve geleceğimiz için can veren bütün şehitlerimizi rahmetinle kucakla Allah’ım. Gelen acı haberlerle yürekleri dağlanan annelere, babalara, eşlere, evlatlara sabr-ı cemil ihsan eyle Allah’ım.

Şehitlere ölüler demeyin

Kuran’da ‘şehitlere ölüler demeyin’ buyuruyorsun Allah’ım, şehitlerimizi peygamberlerle, şehitlerle, salihlerle birlikte haşr eyle. Tüm şehitlerimizi Bedir ve Uhud şehitleriyle, Çanakkale, Malazgirt, Sakarya şehitleriyle birlikte cennette buluştur Allah’ım!

Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) ’şehitlik makamı peygamberlikten sonraki en büyük makamdır’ buyuruyor. Şehitlerimizi o yüce makamlara eriştir Allah’ım. Birliğimize, dirliğimize göz dikenlere, izzetimize, şerefimize kurşun sıkanlara fırsat verme Allah’ım.

Dinimizin ve milletimizin bekasını sarsacak her türlü dahili ve harici fitnelerden fesatlardan milletimizi ve memleketimizi halas eyle Allah’ım.

Tarih boyunca nice saldırıya mertçe, yiğitçe karşı durmuş milletimize bu cinayetler karşısında metanetli, ferasetli, soğukkanlı ve iradeli olmayı lütfeyle Allah’ım.

Huzurumuza barış ve kardeşliğimize kasteden, tuzak kuranlara fırsat verme Allah’ım! Onların tuzaklarını başlarına çevir ki tuzak kuranların en hayırlısı sensin. Sen o tuzak kuran hainleri zelil eyle, kahru perişan eyle Allah’ım!

Terör örgütlerinin arasına sokmak istediği her türlü fitneden, şerden, fesattan kardeşlik hukukunu çiğnemekten hepimizi muhafaza eyle Allah’ım.

Bütün acılara rağmen milletimizin hiçbir ferdini haktan, hukuktan, adaletten, merhametten bir an dahi bile olsa ayırma Allah’ım.

Şehitlere Dua

Batısıyla Doğusuyla, Kuzeyiyle, Güneyiyle, dilleri, ırkları, renkleri ne olursa olsun; bütün mazlumların, mağdurların umut bağladığı cennet vatanımızı her türlü sıkıntıdan, kederden bertaraf eyle Allah’ım!

İstiklal ve istikbalimiz uğrunda can veren şehitlerimizi senin engin rahmetine tevdi ediyoruz, rahmetinle muamele eyle Allah’ım! Annelerine babalarına, eş ve çocuklarına, kardeşlerine ve bütün milletimize sabrı cemil ihsan eyle Allah’ım. Gazilerimize acil şifalar lütfü ihsan eyle Allah’ım!

Umudumuzu ve huzurumuzu bozmak isteyenlere fırsat verme. Dinimizin, devletimizin, milletimizin bekasını sarsacak her türlü dahili ve harici düşmanlardan bizleri halas eyle.

Biz sırtımızı sana dayadık, sana güvendik, gücümüzü imandan aldık. Yıkılmamıza ve dağılmamıza izin verme Allah’ım. İntikam hırsıyla adaletten şaşan, öfkesine kurban olup hakkaniyetten uzaklaşan, mağrur olup haddi aşan kullarından sana sığınırız.

Sen milletimizin bu soylu direnişini bir adalet ve hakkaniyet direnişi olarak muzaffer eyle Allah’ım.

Enbiya, evliya, suleha ve şüheda hürmetine dua ve niyazlarımızı kabul eyle Allah’ım! Bizleri bağışla Allah’ım! Birlik ve beraberliğimizi, huzur ve sükûnetimizi, dirlik ve düzenliğimizi daim eyle Allah’ım!

Bizi sana ve sevgine layık eyle. Bizleri affolunanlar zümresine ilhak eyle. Sana açılan ellerimizi, sevginle dolan gönüllerimizi, rahmet ve inayetini gözleyen yüreklerimizi boş çevirme Allah’ım!

Allah’ım! Bize dünyada ve ahirette iyilik ve güzellikler ihsan eyle. Bizi iyilerle ve iyilerden eyle. Bizi cennet ve cemalinle müşerref eyle Allah’ım! Senin vaadin haktır ve senin her şeye gücün yeter. Âmin. Amin.

Ve selamün alelmurselin velhamdulillahi Rabbil alemine el – Fatiha. (Kaynak Diyanet)

Şehitler için okunan dua olsun yaptığımız başka dualar olsun hem şeihlerimiz hem bütün ehli imana daima dua edelim. Allah’a emanet olun vesselam.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
admin

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Rabbim mekanlarını cennet eylesin. Şehitlerimizden razı olsun İnşallah. Peygamber Efendimiz (s.a.v)’e komşu eylesin İnşallah.
    Amin.