Rüyada Ağaç Görmek Anlamı Nedir?


0
Rüyada Ağaç Görmek Anlamı Nedir?
Rüyada Ağaç Görmek Anlamı Nedir?

Önemli İslam alimlerinden İmam Cafer Sadık’ın yorumuna göre, rüyada ağaç görmek on bir farklı şekilde yorumlanmaktadır. Hz. DANYAL (a.s.) ise biri rüyasında ağaç görürse bu önemli bir zatı/şahsiyeti görmeye işaret olduğunu söylemiş.

Rüyada Ağaç görmek, kadınlara ve ahlâki değerleri birbirinden farklı erkeklere işaret eder. Ayrıca ileride veya yakın zamanda kavgaya da karışacağına delâlettir. İsmini veyahut cinsini bilmediğiniz ağacı/ağaçları görmek ise endişe, şiddet ve bağırma biçiminde yorumlanabilir.

Rüyada Meyve Ağaçları Görmek

Rüyada meyve ağaçları görmek ise insanın dış ve iç güzelliğine, ilimle birlikte amel ve söz ile aynı zamanda bulunmasına işarettir. Dinimizce birinin rüyasında ağaç görmesi, belirlediği hedeflerde sonuna kadar gideceği ve bu yolda zor koşullar altına kalacağı, uzun bir ömür süreceği ve rızkın devamının olacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Yaprak Döken Ağaç Görmek

Rüyada yaprak döken ağaç/ağaçları gören kişinin refah ve zenginliğe, ezbercilik, unutkanlık, hüzün veya mutluluğa/sevince delâlet eder. Rüyanızda bir ağacın sizinle konuştuğunu görürseniz, bu durumu kişi veya kişileri şaşırtacak derecede bir iş yapacağınıza delalettir. Ağaçların üzerinde uzandığını/yattığını veya uyuduğunu gören bir kimse, bu durumu birden fazla çocuğa sahip olacağına işaret eder.

Rüyada Ağaç Görmek Anlamı Nedir?
Rüyada Ağaç Görmek Anlamı Nedir?

Rüyada Ağaçta Oturduğunu Görmek

Rüyada ağaç üzerinde olduğunu görmek, başına geleceğinden korktuğu veya çekindiği bir durumundan kurtulacağına dair bir işarettir. Eğer rüyanızda bir ağaç ekiyor ve ektiğiniz o ağacın da filizlenip yeşermeye başladığını görüyorsanız, başka bir aileye damat olma şerefine nail olursunuz.

Meyve vermeyen ağaçlardan olan selvi, çınar ve ılgın vb. ağaçları görür iseniz şan ve şöhrete kavuşacağınızı ancak malınız ve mülkünüzden kimsenin yararlanamayıp hayır kazanamayan şahıslara işarettir.

Rüyada Ağaç Kesmek

Rüyada ağaç kesmek, yakın zamanda ya da gelecekte maddi veya manevi kayıp yaşacağına dair işarettir. Kendi evinin bahçesine meyve ağacı ektiğini ve ektiği ağaçtan çeşitli meyveler toplayıp yediğini görmek ise evinize iç güveysi getireceğinize işaret eder. Rüyasında kendinize ait bahçenize farklı türden ağaçlar diktiğini görmek, birden fazla çocuğu olur ki, dünyaya gelen çocukların yaşam süreleri, rüyada gördüğünüz ağaçların uzunluğu ve kısalığı oranındadır.

Rüyada Kurumuş Bir Ağaç Görmek

Kuru ağaç/ağaçlar, hidayetin ve rızkın sembolü olarak nitelendirilir. Rüyada kurumuş bir ağaç görmek, hastalığın ya da kayıp olan birinin, sorunların devam edeceğine delalet eder. Ayrıca rüyasında kuru ağaç görenin nifak ehli bir kimse olduğuna işarettir.

Rüyada Yaprak Topladığının Görmek; Ağacın altından yapraklar topladığınızı görmek, her ne olursa olsun bir şekilde muradınıza ereğinize işaret eder.

Rüyada Kayısı Ağacından Kayısı toplamak; rüyayı gören kimsenin zengin, hali vakti yerinde bir kadın ile evlilik yapacaktır. Rüyada Elma ağacı görmek ise, gören kişinin hizmet sahibi biri olduğuna delalettir.

Rüyada Şeftali ağacını görmeniz sizin oldukça varlıklı, yiğit ve oldukça fazla mal mülk biriktiren biri olduğunuzu gösterir. Rüyada Armut Ağacı, gören kimsenin ailesiyle iyi geçinen biri olduğunu gösterir. Limon ağacı gören, topluma faydası olan biri olduğu, diğer kesim yorumculara göre ise mali durumunun çok iyi olduğu ve tüm hallerinden yararlı ve çevresine faydalı bir kadın olduğunu söylenir.

Rüyada ölmüş babayı görmek ne anlama geliyor biliyor musunuz? Yazımızı okumanızı tavsiye ederiz: https://duasureayet.com/ruyada-olmus-babayi-gormek-ne-anlama-gelir/

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir